OBJEDNÁNÍ FOCENÍ

- Objednat se lze e-mailem nebo telefonicky. Jakmile obdržím Vaši objednávku či dotaz, budu Vás kontaktovat a upřesníme si Vaší představu a vyhovující termín. Bude Vám poté zaslán rezervační e-mail.

- Objednávací lhůta se odvíjí od momentální vytíženosti většinou min. 2 týdny před termínem focením. Pokud budete chtít dřívější termín, zašlete mi prosím dotaz. 

ZRUŠENÍ REZERVACE

- Nebudete-li se moci na domluvený termín focení dostavit, je Vaší povinností oznámit mi tuto skutečnost s dostatečným předstihem a to telefonicky nebo e-mailem. Dodržujte prosím domluvený čas, v případě zpoždění, nebude vždy možné čas posunout. Při větší nepřízni počasí se focení v exteriéru přesouvá na nejbližší možný termín.

CENA SLUŽEB

- Cena konkrétních balíčků včetně základních informací je uvedena na webových stánkách v záložce galerie a ceník. 

REALIZACE FOCENÍ

- Všechny druhy nabízeného focení (svatební nefotím!) probíhají pouze ve všední dny na základě předem domluveného termínu a to v ateliéru nebo v exteriéru. O víkendech fotím pouze po domluvě ve vyjímečných případech. 

DOBA FOCENÍ

- Doba focení se liší na základě vybraného balíčku (uvedeno u konkrétního balíčku)

- Pokud budete mít zpoždění, není to důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení. 

- V těchto případěch mi prosím zavolejte nebo zašlete sms a já budu krátké zpoždění respektovat. Nemohu Vám však zaručit, že doba na focení půjde o tento čas prodloužit. 

- V průběhu focení je bez mého souhlasu zakázáno pořizovat snímky či záznam z focení. 

VÝBĚR NÁHLEDOVÝCH FOTOGRAFIÍ

- Zmenšené náhledy z focení obdržíte do 7 pracovních dnů a to prostřednictvím e-mailu s odkazem na uzamčenou galerii náhledů.

- Z náhledů si vyberete pro Vás ty nejlepší a to v počtu podle příslušného balíčku, popřípadě další počet nad rámec balíčku. Výběr prosím proveďte v co nejkratší možné době, nejpozději do 3 týdnů od jejich obdržení. V případě zaslání výběrů po této době, bude doba dodání fotografií prodloužena.

- Pokud fotografie potřebujete dříve, objednejte se prosím s ohledem na tuto skutečnost, aby bylo zajištěno klidné zpracování zakázky pro obě strany.

- Počet náhledů je vždy individuální, pokud je spolupráce vzájemná, je k dispozici vždy dostatečné množství k výběru. V opačném případě (např. dítě nechce spolupracovat) nemohu za dostatečné množství ručit.

- Čísla vybraných náhledů (jednotlivé náhledy jsou očíslovány) odešlete na můj e-mail, s případnými poznámkami k požadovaným úpravám.

- Náhledy slouží pouze pro Vaši osobní potřebu a k výběru fotografií, není dovoleno je kopírovat, veřejně prezentovat a jakkoliv upravovat.

- Po ukončení zakázky dochází ke smazání galerie s náhledy. 

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

 - U balíčků rodina a děti provádím základní úpravy a to ořez, jas, kontrast, barevnost, odstraňuji hrubé nedokonalosti, smítka, vady na pozadí, pupínky, modřiny, škrábance...

- U balíčků těhotenské, portrét, provádím rozsáhlejší, ale přirozenou retuš pleti (zjemnění pleti, akné, objem vlasů, odstranění pih, znamének, jizev po předchozí domluvě).

- V případě přání speciální retuše za příplatek 100-150,- Kč za fotku (odstranění vrásek, vlasů v obličeji, dvojité brady, odstranění ramének, zeštíhlení...)

PŘEDÁNÍ HOTOVÝCH FOTOGRAFIÍ

- Fotky bude možné osobně vyzvednout ve fotoateliéru většinou do 6 týdnů od obdržení vašich výběrů, popřípadě mohu zaslat po domluvě poštou. Doba zpracování, je závislá na mé momentální pracovní vytíženosti. O zhotovení Vás budu informovat.

- Fotky obdržíte vytištěné ve formátu 13x19,5 a také na USB flash disku ve formátu JPG v plné velikosti a zmenšené pro web. Další USB flasch disk s fotkami 120Kč.

- Přiobjednání dalších, či jiných formátů 10x15, 13x19,5, A5, A4, A3 (jen v poměru 2:3) je možné nad rámec balíčku.

OSTATNÍ INFORMACE

- V případě focení v exteriéru je doprava do 15km zdarma. Jinak si účtuji 7,- Kč/km.

- Cena za jednotlivé balíčky včetně případných příplatků je splatná v den focení v hotovosti. 

- Za fotografie vybrané nad rámec balíčků se platí převodem na účet ještě před jejich zpracováním. 

- Neupravené fotografie v raw formátu archivuji po dobu 2 měsíce. Upravené fotografie archivuji po dobu 6 měsíců. 

- Neupravené fotografie neposkytuji! 

- Pokud si nepřejete abych fotografie použila pro svou prezentaci, sdělte mi to, budu to plně respektovat. Budu však ráda, pokud tomu bude naopak.

CO SI VZÍT NA FOCENÍ

 - Jedna z důležitých rolí na fotografii je také oblečení. Snažte se aby vzájemné kombinace k sobě barevně ladily. Klidně můžete vzít i více kusů či doplňků a můžeme doladit na místě. Pro děti jednobarevné, proužkované, bez výraznějších obrázků. V exteriéru může být oblečení barevně výraznější.

- Také líčení a úprava vlasů určitě přispěje ke spokojenosti s výslednou fotografií. Fotografie ubere na líčení, make-up může být proto o něco výraznější než obvykle.

- Po domluvě možno zajistit služby vizážistky.